ברכות חמות לסופרת גלית דהן קרליבך על זכייתה בפרס מטעם קרן 'עם הספר' על יצירתה "זאת אני, איווה"

ברכות חמות לסופרת גלית דהן קרליבך, מרצה בתוכנית 'כתיבה יוצרת', תואר שני במחלקה לספרות עם ישראל, על זכייתה בפרס מטעם קרן 'עם הספר' על יצירתה "זאת אני, איווה".

על הפרס:

במסגרת המאמצים של משרד התרבות והספורט לחשוף סופרים ישראליים וספרות ישראלית לציבור הקוראים ברחבי העולם, ולקדם את היצירות הספרותיות המקומיות בזירה הבינלאומית, 17 יצירות ספרותיות שהוגשו לקרן 'עם הספר', הקרן לתרגום ספרות עברית של משרד התרבות, נבחרו לתרגום למגוון שפות זרות, בעלות כוללת של כ-500,000 ₪.  

הבקשות שהוגשו לקרן נבחנו בידי ועדה מקצועית של מיטב המומחים והמומחות בתחום הספרות: הפרופ' ניצה בן ארי (יו"ר הועדה), ד"ר תמי ישראלי, ד"ר עמוס נוי, עטרה אופק ודפנה רוזנבליט. 

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר: "זוהי בשורה נפלאה לא רק עבור הסופרים והסופרות הזוכים, אלא עבור כלל הסופרים והסופרות הישראליים, כיוון שהמהלך הזה מעורר בשווקים העולמיים צורך בספרות מקור מקומית ויוצר ביקוש הולך וגובר ביצירות ספרותיות שמקורן בישראל. אני רוצה לברך את הסופרים והסופרות שיצירותיהם הספרותיות הייחודיות זכו למענק תרגום, ואני מאחל להם שיצליחו לחדור לשוק הבינלאומי ויזכו לחשיפה והכרה בקרב קהלים שונים בזירה הבינלאומית". 

https://www.gov.il/he/departments/news/17_israeli_writers?fbclid=IwAR0KXIxJO4ZoK5bXAwjpTQRUowSlRblaWfQQ48e0FyU87sZasbMX0sAxDEM