ברכת ראשת המחלקה לשנה"ל תשפ"ב

סטודנטיות וסטודנטים יקרים,

רגע לפני תחילת שנת הלימודים תשפ"ב ועם כניסתי לתפקיד ראשת המחלקה, אני מאחלת לכם שנת לימודים מעניינת, מרגשת, מלאת השראה ואתגר.

לסטודנטיות ולסטודנטים החדשים בכל התארים, אני מאחלת קליטה נעימה, יעילה ומהירה במחלקה ובאוניברסיטה שלנו. אני בטוחה שמהר מאוד תסתגלו למעבר ותלמדו להפיק את כל הטוב שהאוניברסיטה בכלל והמחלקה שלנו בפרט יכולים להעניק בתקופת לימודיכם אצלנו. אנא אל תהססו לפנות אלינו בכל בעיה, שאלה או תהייה.

לסטודנטיות ולסטודנטים הממשיכים, המשיכו בהצלחה ובשמחה את מסלול לימודיכם, בין אם בקורסי הבחירה ובין אם בסמינריונים. אני פה לרשותכם לכל עניין, בעיקר לגבי לבטים שלכם להמשך לימודיכם בתואר הנוכחי או בתואר הבא.

לתלמידות ולתלמידי המחקר שלנו לתואר שני ותואר שלישי, ולפוסט-דוקטורנטיות ופוסט-דוקטורנטים, אתם עומדים בפני אתגר מיוחד של התעמקות במחקר אישי בתקופה לא פשוטה, בה הספריות נתונות תחת מגבלות לא פשוטות, נסיעות לאיסוף חומר בחו"ל יצאו כמעט מכלל האפשרות, והקשר עם המנחים נעשה באמצעות משבצות זום. אני מאחלת לכם ללמוד ליהנות מהיתרונות הגלומים במצב החדש, יש כאלה. הרבה חומרים זמינים היום ברשת – מה שלא היה בעבר, המנחים שלכם זמינים הרבה יותר מפני שהזום חוסך נסיעות וההגעה לקמפוס אולי מעיקה פחות מאשר בעבר. לאלה מביניכם שהם אמהות ואבות לילדים קטנים וקטנים פחות, אני מבינה את הקשיים ואשתדל לעשות הכל כדי להקל עליכם. אנא שתפו אותי בבעיות שלכם, יש יותר מסיכוי סביר שאוכל לסייע.

אני מאחלת לכולכם שתדעו למצות מעצמכם את המיטב בסביבה האקדמית: שתיהנו מההרצאות ומכתיבת המטלות, שמאמציכם יניבו פירות טובים, שתרוו נחת מהמאמצים שלכם. שתרבו ידע, שתיהנו מהידע שאתם רוכשים ושתזכרו את שנת תשפ"ב לטובה כשנה שבה התעמקתם בלמידה, בקריאה ובהעשרה עצמית, שנה שבה הרחבתם את כישורי הכתיבה שלכם ואת ההבנה שלכם באשר לתהליכים הגדולים המניעים את הספרות והתרבות.

בברכת עשו והצליחו,

ד"ר ורד טוהר

ראשת המחלקה לספרות עם ישראל